Szkolny Przegląd Piosenki Polskiej

W dniu 13 marca 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Polskiej, którego celem było wyłonienie jednego ucznia lub uczennicy uzdolnionego wokalnie, który weźmie udział w eliminacjach gminnych konkursu.

W przeglądzie wzięło udział  sześć uczennic z klas  I – VI, które miały za zadanie zaśpiewać dwa utwory (dynamiczny i spokojny) w języku polskim.

Były to:

Zuzanna Kurpińska z kl. I  zaśpiewała piosenkę pt. „Wiosna tuż tuż”;

Anna Binkowska z kl. III zaśpiewała piosenkę pt. „W pracowni Pana zegarmistrza ”Jadwigi Koczanowskiej  i „Bez łez” Ewy Farny;

Gabriela Staszkowska z kl. III  zaśpiewała  „La la la laj” Ewy Farny i „Małe rzeczy” Sylwi Grzeszczak;

Zuzanna  Rola z kl.IV zaśpiewała „Tamta dziewczyna”  Sylwi Grzeszczak i „Smak radości” Margaret;

Natalia Laskowska z kl. IV  zaśpiewała „Odejdź kochaj tylko siebie” w wersji polskiej Justin Bieber i „Kiedyś odnajdziemy tylko siebie” Jula;

Julia Laskowska  z kl. VI  zaśpiewała „Cicho” Ewy Farny i „Schowaj mnie” B.A.

Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali  różnorodny repertuar oraz swój talent.  Po burzliwej naradzie komisja wytypowała  tą jedną osobę: Annę Binkowską z kl III, która reprezentować będzie naszą szkołę w eliminacjach gminnych dnia 24 marca 2017r. w Rudkach. Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienie.

Wszystkim gratulujemy.