Nasza szkoła zakwalifikowana do projektu ,,Cyfrowobezpieczni.pl-Bezpieczna Szkoła Cyfrowa"

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku została zakwalifikowana do udziału w ogólnopolskim projekcie ,,Cyfrowobezpieczni.pl-Bezpieczna Szkoła Cyfrowa".

Projekt jest realizowany w ramach zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia” programu rządowego BEZPIECZNA+.

Celem Projektu jest podniesienie poziomu kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni oraz przeciwdziałania sytuacjom zagrożenia na tym polu w życiu codziennym i szkole. Ważnym celem jest również zmotywowanie szkół w wymiarze instytucjonalnym do podejmowania działań profilaktycznych i zachęcania uczniów do odpowiedzialnej aktywności w sieci.

Zaplanowane w Projekcie działania obejmują w szczególności:

-organizację informacyjnych spotkań regionalnych, szkoleń dla edukatorów prowadzących zajęcia w szkołach oraz szkoleń dla nauczycieli – Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa,

-organizację konkursu dla szkół pt. Jesteśmy cyfrowobezpieczni!,

-organizację Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego,

-organizację ogólnopolskich Konwentów Projektu Cyfrowobezpieczni.pl,

-uruchomienie i prowadzenie ogólnopolskiego punktu konsultacyjnego w zakresie cyberbezpieczeństwa uczniów,

-opracowanie i udostępnienie materiałów edukacyjno-dydaktycznych,

-uruchomienie i rozwijanie Edukacyjnej Platformy Internetowej.