Przegląd Kolęd i Pastorałek w Rudkach

10 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbył się już po raz drugi Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek połączony z kiermaszem bożonarodzeniowym. Uczestnicy zostali zakwalifikowani do czterech kategorii wiekowych, przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz osoby dorosłe. W kategorii szkół podstawowych nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV przygotowani przez pana Zbigniewa Budzińskiego. Każdy z uczestników przeglądu wykonał po dwa utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Repertuar był niezwykle zróżnicowany, począwszy od skocznych pastorałek, poprzez popularne kolędy, a skończywszy na nieco zapomnianych staropolskich utworach. Po zakończonych przesłuchaniach nagrodzono zwycięzców, a nasi uczniowie otrzymali pamiątkową statuetkę.
Jednocześnie w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach odbywał się kiermasz bożonarodzeniowy podczas, którego można było nabyć kartki i ozdoby świąteczne przygotowane w ramach konkursu organizowanego corocznie w przeddzień świąt Bożego Narodzenia przez Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Wśród zgromadzonych tam prac widoczne były kartki i ozdoby naszych uczniów. Prace oceniano w dwóch kategoriach kartki świąteczne oraz stroiki i ozdoby. W każdej z kategorii wyłaniano laureatów spośród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz osób dorosłych.
Nasi uczniowie zdobyli narody w kategorii ozdób świątecznych, a byli to: Bartosz Dwojewski, Mateusz Kupisz, Piotr Zacharski i Wiktor Agatowski.