Mikołajki w naszej szkole

Jak co roku o tej porze uczniowie wyczekują starszego, siwego, niezwykłego gościa… Świętego Mikołaja. Na ten moment wszyscy czekają cały rok i przygotowują się do odwiedzin tak ważnego gościa. Tegoroczne Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku obchodzone były 6 grudnia.

W ostatnich dniach można było zauważyć świąteczny nastrój nie tylko w salach lekcyjnych, ale również w całej szkole. Uczniowie śpiewali kolędy i pastorałki, ubierali choinkę oraz byli nadzwyczaj grzeczni. We wtorkowy poranek Święty Mikołaj odwiedził uczniów oraz nauczycieli. W nagrodę wszyscy grzeczni uczniowie otrzymali upominki, natomiast dzieci w podziękowaniu za pamięć i upominki zaśpiewały Mikołajowi kolędę lub pastorałkę

Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!