Lekcja otwarta w klasie VI

W dniu 18 listopada 2016r. odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie VI. Na lekcję te byli zaproszeni, Pan dyrektor oraz rodzice. Tematem lekcji, którą poprowadziła pani Barbara Sikora były ,,Graniastosłupy i ich modele". Uczniowie na podstawie modeli wykonanych w domu oraz dostępnych w pracowni poznawali ten rodzaj figur przestrzennych. Chętni uczniowie omawiali i nazywali dany graniastosłup. Inni dobierając odpowiedni model matematyczny przetwarzali tekst zadania na działania matematyczne. Na lekcji wykorzystano różne formy pracy min. metodę frontalną, pracę w grupach i prace z podręcznikiem.

Uczniowie byli bardzo aktywni i chętnie brali udział w zajęciach.

Lekcja była przeprowadzona zgodnie z rozkładem nauczania matematyki w klasie VI, na podstawie podręcznika ,,Matematyka 2001"

Pan dyrektor i nauczyciel w obecności rodziców omówili zajęcia.