Konkurs plastyczny ,,Z ekologią przez Góry Świętokrzyskie" rozstrzygnięty

Dnia 10 listopada 2016r. w Gminnym Osrodku Kultury w Rudkach uroczyście nagrodzono laureatów konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej organizowanego przez Związek Gmin Świętokrzyskich.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 4 szkół z terenu gminy Nowa Słupia. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa oceniała prace uczniów klas 0-3, 4-6 oraz gimnazjum. Wójt Andrzej Gąsior podsumowując konkurs podkreślił, iż zgłoszone prace były niezwykle interesujące i pomysłowe, ale również pouczające. Komisja z pewnością miała trudny wybór, gdyż uczestnicy wykazali się inwencją twórczą i dojrzałością w rozumieniu tematu segregacji odpadów i ochrony środowiska. W pierwszej kategorii wiekowej , w której oceniano prace uczniów klas 0-3 bezkonkurencyjni okazali się wychowankowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Pierwsze miejsce zajęła praca Zofii Treska z klasy II otrzymując w nagrodę rower, drugą lokatę i tablet zdobył Mateusz Kupisz z klasy I, zaś trzecia była Amelia Dekiel z 0 odbierając zestaw głośników.

Druga kategoria wiekowa dla uczniów klas 4-6 również pomyślnie zakończyła się dla naszych uczniów, którzy zajęli I i III miejsce. Zwycięzca Mateusz Marzec z klasy IV otrzymał rower, natomiast Radosław Styczeń również uczeń klasy IV zdobył zestaw głośników.

Na uroczystości wreczenia nagród wraz z wychowankami obecny był dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic, który nie krył zadowolenia z wyników uzyskanych przez swoich podopiecznych.