,,Ślubuję być dobrym Polakiem..."

Dnia 10 listopada 2016r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej połączona z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez wychowawczynię pierwszaków, panią Agatę Jaworską.

W uroczystości udział wzięli": dyrektor szkoły Pan Zdzisław Dudzic, Wójt Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior, Proboszcz Parafii Dębno – ks. Marian Jakubowski, licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie oraz cała społeczność szkolna.

Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Zuzanna Bryła.

O godz. 9.15 do Sali gimnastycznej przy dźwiękach piosenki pt.,,Puk, puk to ja…” wkroczyła w pełnej gali klasa pierwsza. Odświętnie ubrani, z uśmiechem na twarzach przedstawili zebranym wspaniały program artystyczny pt.,,Ślubuję być dobrym Polakiem”. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi szkolnej nauki, zasad zachowania w szkole i na ulicy, naszej ojczyzny, stolicy oraz symboli i barw narodowych, zdając pierwszy swój egzamin na ucznia.

Starsze koleżanki z klas V i VI przybliżyły historię odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Najważniejszym punktem uroczystości  było złożenie ślubowania na sztandar szkoły, którego treść odczytała uczennica klasy VI, Julia Laskowska. Następnie na prośbę Rodziców Pan Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali aktu pasowania.

W poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci: Tomasz Dyk, Amelia Bzymek, Barbara Głodowska, Justyna Kaczmarska, Michał Kita, Zuzanna Kurpińska, Mateusz Kupisz, Wiktor Kurpiński, Paweł Lesisz, Sandra Nawrot, Jowita Pokrzywa, Maja Syska, Małgorzata Tatarek i Ksawier Marzec.

Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i legitymacje szkolne oraz drobne upominki od sponsorów i rodziców.

Miła niespodzianką było przedstawienie wyniku konkursu plastycznego organizowanego przez Świętokrzyski Park Narodowy w ramach programu edukacyjnego ,,Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze” , w którym w kategorii klas I-III uczeń klasy pierwszej Paweł Lesisz zdobył II miejsce otrzymując dyplom i cenny teleskop.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole,. Powodzenia!!!