Dzień Edukacji Narodowej w Rudkach

Dnia 12 października 2016 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach odbyła się uroczystość na cześć Nauczycieli, osób zatrudnionych w szkołach oraz pracowników oświaty.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku była reprezentowana przez swoich pracowników, którzy na czele z dyrektorem Zdzisławem Dudzicem licznie stawili się na uroczystości.

Władze samorządu gminy Nowa Słupia wraz z pracownikami Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich zorganizowały uroczyste obchody tego święta wyrażając tym samym szacunek dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty z terenu gminy.

O godz.16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudkach rozpoczął się program artystyczny specjalnie przygotowany z myślą o nauczycielach. W imieniu władz gminnych głos zabrał wójt- Andrzej Gąsior, który w swej wypowiedzi wyraził wielki szacunek dla pracy nauczycieli, ich poświęcenie dla kształtowania młodych ludzi.

Miłym akcentem była ceremonia wręczenia okolicznościowych grawertonów złożonych na ręce dyrektorów wszystkich placówek prowadzących działalność oświatową na terenie gminy Nowa Słupia. Po nim nastąpiła część artystyczna, w której muzycy z kapeli folkowej „Jędrusie” porwali swym graniem publiczność do tańca.