Półkolonia letnia 2016

Organizowana już po raz czwarty w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku. Wypoczywało 4 grupy dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat. Wszystkich dzieci było 55.

Kadra, która opiekowała się dziećmi to nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje pedagogiczne.

Dzieci będące na Półkolonii były z miejscowości Gminy Nowa Słupia oraz z Gminy Bodzentyn.

Półkolonia przebiegła rytmicznie i bez zakłóceń, a dzieci były uśmiechnięte
i zadowolone. Gazetka szkolna była codziennie wzbogacona o nowe zdjęcia.

Harmonogram Półkolonii zawierał profilaktykę zdrowotną, wycieczki, warsztaty różnego rodzaju oraz jak bezpiecznie wypoczywać.

W pierwszym dniu odbyły się spotkania z pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy Stanisławem Golmento. Następnie odbyło się spotkanie z pielęgniarką nt. ,,Jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej?”. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem wykładu pielęgniarki, która zaprezentowała również pokaz udzielania pierwszej pomocy, gdzie udział brały dzieci. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu pożytecznych informacji.

W kolejnych dniach byliśmy na basenie w Starachowicach gdzie dzieci uczyły się pływać oraz w Kinie „Helios” w Starachowicach  na bajce

pt. ” Epoka lodowcowa”  .Ponadto zwiedziliśmy Zamek „Krzyżtopór”

w Ujeździe . Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć Muzeum „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej . Ogromnym  zainteresowaniem cieszyły się  warsztaty tkackie w agroturystyce „Pod Gołyską” we Wzdole Parcele.

Zwiedzaliśmy Centrum Kulturowo- Archeologiczne w Nowej Słupi gdzie odbyły się warsztaty dotyczące  wytapiania  żelaza, produkcji cegieł, wyplatania koszy wiklinowych, uprawy zbóż i ziół. Podziwialiśmy przyrodę Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz panoramę z platformy widokowej na Św. Krzyżu.
     Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów zajęć, ale należy wspomnieć też
o wyjeździe do „Leśnego Zacisza” w Lisowie gdzie dzieci mogły zobaczyć różne gatunki zwierząt i mile spędzić czas w parku linowym. Podsumowaliśmy Półkolonię w poniedziałek 29 sierpnia w formie pikniku.
W zakończeniu półkolonii letniej  uczestniczyli: opiekunowie półkolonii, sponsorzy, dzieci oraz ich  rodzice. Było mnóstwo podziękowań, pamiątkowe dyplomy dla uczestników Półkolonii oraz każde dziecko otrzymało mini wyprawkę.

Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Ewa Pastuszyńska.

Dożywianie w formie cateringu serwowała nam firma ,,TERM” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Półkolonia została zorganizowana dzięki Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „Nieskończoność” Sarbice 4 i obejmowała dzieci, których rodzice są rolnikami ubezpieczonymi w KRUS. Dzięki tej Półkolonii 55 dzieci miało zapewnione ciekawe i szczęśliwe oraz bezpieczne 10 dni wakacji.