Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2015/16  w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez ks. proboszcza Mariana Jakubowskiego w kościele parafialnym w Dębnie. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu sztandaru nastąpiła ceremonia pożegnania tegorocznych absolwentów, która rozpoczęła się od złożenia ślubowania szkole przez klasę szóstą. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana  przez uczniów kończących  szkołę pod kierunkiem wychowawczyni Pani Ewy Binkowskiej, w której wyrazili słowami wierszy  wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud nauczania i wychowania. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku, gdy wspólnie obejrzeliśmy  prezentację z momentami z życia klasy VI.  Również uczniowie klasy piątej serdecznie pożegnali absolwentów obdarowując ich prezentami.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Zdzisław Dudzic. Przywitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: radnego powiatu kieleckiego Marka Partykę, radnego Jeziorka Józefa Świetlika, sołtysa Dębna Stanisława Cisłowskiego,  Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka: prezesa i panie: Renatę Saramak i Justynę Bryłę, Radę Rodziców i przybyłych sponsorów.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie pracy w roku szkolnym 2015/2016. Najpierw uczniowie klasy szóstej  otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, odbierali dyplomy i nagrody. Pan dyrektor podziękował absolwentom szkoły za wspólnie spędzone lata, za udział w konkursach i zawodach sportowych oraz godne reprezentowanie szkoły.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali nagrody książkowe za osiągnięte wyniki w nauce i czytelnictwie, a także za 100% frekwencję.

Na koniec pan dyrektor złożył szczególne podziękowania wszystkim, którzy brali aktywny udział w życiu szkoły i pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć. Życzył wszystkim zgromadzonym udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.