Egzamin na kartę rowerową

W związku z realizacją wychowania komunikacyjnego na zajęciach technicznych w klasie IV , dnia 15 czerwca 2016r. uczniowie tej klasy wzięli udział w egzaminie na Kartę Rowerową. Egzamin przeprowadził pan sierżant Krzysztof Szczepanik z Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Kielcach.

Zainteresowanie uzyskaniem karty rowerowej było bardzo duże. Uczniowie dłuższy czas przygotowywali się do egzaminu teoretycznego i praktycznego z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod opieką pani Agaty Jaworskiej. Wzięli także udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz resuscytacji prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną panią Ewę Pastuszyńską.

Test swoim zakresem obejmował wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Ci, którzy opanowali wymagany zakres materiału mogli przystąpić do części praktycznej z jazdy rowerem. Egzaminy nie należą do łatwych, o czym przekonali się zdający. Szczęśliwie pomimo stresu i nerwów większość uzyskała wymarzony dokument. Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi!

Bardzo serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi za umożliwienie zdawania egzaminu, a panu sierż. Krzysztofowi Szczepanikowi za cierpliwość i wyrozumiałość.