ZIELONA SZKOŁA - PIENINY –ZAKOPANE -SŁOWACJA

W dniach od 06 do 10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ,,Zielonej Szkole ‘’ zorganizowanej przez Biuro Turystyczne Horyzont z    Ostrowca Św. Miejscem zakwaterowania  był  pensjonat   ,, U Eli’’ w Białce Tatrzańskiej.

Program pobytu przedstawiał się następująco:

• Ø Zwiedzanie regionu Pienin – spacer Wąwozem Homole, Szczawnica Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych, Krościenko.
  • Ø Pieniński Park Narodowy- zdobycie szczytu Trzech Koron.
  • Ø Słowacja- wycieczka szlakiem  wodospadów kaskadowych.
  • Ø Zakopane – Gubałówka, zwiedzanie miasta Krupówki, pomnik Sabały, skocznie narciarskie – Krokwie, sanktuarium – Krzeptówki , Jaszczurówka – kapliczka związana z unikatowym stylem zakopiańskim.
  • Ø Białka Tatrzańska – wyjście na Kotelnicę , baseny termalne.
  • Ø Niedzica – Czorsztyn – przejazd statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.
  • Ø Warsztaty regionalne – pokaz tańców góralskich, konkursy, quizy.

Każda podróż to wielka przygoda, wrażenia i wspomnienia. Aby  utrwalić piękno tych chwil i miejsc gromadziliśmy  pamiątki, które będą  przypominały nam miniony czas . Z każdej wędrówki przywieźliśmy  jeszcze coś równie cennego: wiedzę na temat miejsc, tradycji, kultury i historii regionu podhalańskiego. Poznaliśmy uroki i podziwialiśmy  walory krajobrazu górskiego, uwrażliwiając się na piękno przyrody. Relację z podróży zaprezentujemy w formie fotograficznych wspomnień .