Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniu 2 czerwca 2016r. uczniowie klas III-VI uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki pod opieką pań: Ewy Binkowskiej, Barbary Sikory i Katarzyny Zakrzewskiej. Program wycieczki był ciekawy i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Krakowa. Spacerując po Rynku Głównym wszyscy podziwiali Sukiennice, Ratusz oraz pomnik słynnego wieszcza Adama Mickiewicza, a także mieli okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się także odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta m.in. Floriańską zakończoną Barbakanem czy ulicą Franciszkańską ze słynnym oknem Papieskim, a także odwiedzając dziedziniec Collegium Maius – najstarszy z budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zwiedzania Wzgórza Wawelskiego niezwykłą atrakcją było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym Smokiem Wawelskim.

Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami uczniowie podziwiali wspaniałe kaplice, urokliwe jeziora solankowe oraz rekonstrukcję starych urządzeń służących do wydobywania soli. Na wszystkich największe wrażenie wywarła Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami w soli wykonanymi przez górników.           Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami towarzyszyła nam legendarna postać kopalni: Skarbnik. Wieliczka okazała się miejscem pełnym tajemnic. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wrócili do domu.