Podsumowanie akcji ,,Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.

Rozumiejąc to i doceniając nasz szkoła przystąpiła do akcji ,,Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza”. Dnia 1 czerwca 2016 r. odbyło się głośne czytanie fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza. Akcję rozpoczęliśmy uroczystą częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klas IV-VI poświęconą twórczości wielkiego polskiego noblisty.

Spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior, Radny Powiatu Kieleckiego Pan Marek Partyka oraz ksiądz Proboszcz Marian Jakubowski.

Kolejnym punktem programu było głośne czytanie utworów H. Sienkiewicza przez znakomitych gości oraz Dyrektora Szkoły Pana Zdzisława Dudzica. W przerwach między kolejnymi czytaniami były prezentowane urywki wielkich ekranizacji utworów naszego mistrza.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych fragmentów książek. Żywo dyskutowały o przygodach bohaterów długo jeszcze po spotkaniu. Akcja przybliżyła naszym wychowankom postać, a także uświadomiła wartości, które płyną z twórczości wielkiego polskiego noblisty.

Na zakończenie nie zapomniano także o naszych uczniach, którzy w dniu ich święta usłyszeli gorące życzenia, a także otrzymali słodycze ufundowane przez Pana Marka Partykę.

Organizatorem przedsięwzięcia była Pani Ewa Binkowska.