Wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu

Dnia 1 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Ogrodzieńcu, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku, który robi niesamowite wrażenie. Zbudowany jest na skałach, jego mury stapiają się ze skałami, tak jakby z nich wyrastały. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pod czujnym okiem przewodnika „Parku miniatur”, gdzie można było zobaczyć makiety wszystkich jurajskich zamków oraz poznać nawet najstraszniejsze legendy związane z dziejami tych zamków. Najwięksi śmiałkowie spróbowali swoich sił w Symulatorze Lotu, dzięki któremu można na własnej skórze poczuć co czuje pilot podczas lotu. Takie atrakcje oferuje część parku poświęcona doświadczeniom fizycznym i wszyscy przekonali się, że fizyka wcale nie musi być nudna. Podczas kiedy jedne grupy spacerowały po uroczych alejkach parku, pozostałe dzieci wesoło spędzały czas na placu zabaw zjeżdżając ze zjeżdżalni, skacząc w dmuchanym zamku oraz korzystając z huśtawek. Całą wycieczkę dopełniły dobre humory, ponieważ dopisała piękna pogoda.