Jubileuszowe uroczystości na Świętym Krzyżu

W niedzielę 22 maja 2016 r. obchodzono uroczystości związane z 80. rocznicą obecności Oblatów na Świętym Krzyżu i dwusetną rocznicą założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przez świętego Eugeniusza de Mazenoda.

Pośród licznych pielgrzymów i gości obecna była także delegacja z pocztem sztandarowym uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku z opiekunem panem Markiem Telką.
Uroczysta msza odpustowa odbyła się o godz. 12.00 a przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. biskup Jacek Pyl -sufragan diecezji odesko- stawropolskiej na Krymie w asyście Ojca Prowincjała- Antoniego Bema oraz dziekana dekanatu świętokrzyskiego – Jerzego Beksińskiego.

W uroczystościach jubileuszowych Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oprócz władz kościelnych wzięli udział także przedstawiciele władz świeckich różnego szczebla począwszy od lokalnych samorządów, przez władze powiatowe, aż po wojewódzkie.