Wycieczka do Pacanowa

29 kwietnia 2016r. uczniowie klas 0-IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka– wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych.

Odwiedzając ECB dzieci znalazły się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek.

W tym wielofunkcyjnym obiekcie znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe.

Po zwiedzeniu wystawy wszyscy udali się do ogrodu zmysłów z altanami, który otacza ten budynek, a także kuźni, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki "120 Przygód Koziołka Matołka". Nad stawem  swoje miejsce znalazł amfiteatr. W ogrodzie można było troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw.