Finał powiatowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP od szeregu lat uczestniczy w organizacji OgÓlnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". Tegoroczny Turniej, to już 39 edycja i odbył sie we wszystkich 19 gminach powiatu kieleckiego, w tym gminie Nowa Słupia.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W finale powiatowym uczestniczyło łącznie 43 osoby z 19 gmin oraz miasta Kielce. W grupie szkół podstawowych gminę Nowa Słupia reprezentowała uczennica naszej szkoły Oliwia Dwojewska. Turniej wiedzy pożarniczej odbywał się na wysokim poziomie. Oliwia uczestniczyła w nim poraz pierwszy wykazując się szeroką wiedzą. Gratulujemy i życzymy sukcesów.