Msza święta w bazylice na Świętym Krzyżu

W niedzielę 10 kwietnia 2016r. w bazylice na Świętym Krzyżu została odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej.
Pośród licznych pielgrzymów i gości obecna była także delegacja uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku z dyrektorem Panem Zdzisławem Dudzicem na czele.
Mszy św. w świętokrzyskiej bazylice przewodniczył superior o. Zygfryd Wiecha OMI, homilię wygłosił o. Krzysztof Jamrozy OMI, mistrz nowicjatu. W homilii o. Krzysztof przypomniał ofiary katastrofy sprzed 6 lat, jak również osoby pomordowane w 1940 r. w Katyniu.
Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi udali się do kruchty bazyliki pod zainstalowane w marcu 2014 r. epitafia przypominające ofiary z 1940, jak i 2010 r., gdzie złożone zostały wieńce i zapalono znicze.