Turniej wiedzy pożarniczej

18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Rudkach odbyły się  Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą ,,Młodzież zapobiega pożarom".

Do rywalizacji na szczeblu gminnym stanęło 18 uczniów ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Nowa Słupia, wyłonionych w ramach eliminacji szkolnych.

Publiczną Szkołę Podstawową w Jeziorku reprezentowały dwie uczennice klasy piątej: Oliwia Dwojewska i Julia Kita, z których ta pierwsza po rozwiązaniu testu pisemnego zwierającego 20 pytań okazała się najlepsza uzyskując 18 poprawnych odpowiedzi. Obie uczennice były przygotowane przez panią Agatę Jaworską.

Zwycięzcy turnieju wezmą również udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 14 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.