Koncert Duetu Akordeonowego z Łodzi

Dnia 7 marca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyło się ciekawe spotkanie z muzyką. Gościliśmy w naszej szkole Duet Akordeonowy z Łodzi.

Muzycy: Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński zaprezentowali w ciekawej aranżacji akordeonowej wiele znanych utworów muzyki klasycznej, między innymi „Marsz turecki” W. A. Mozarta, „Pociąg” B. Volmera, walc „Fale Dunaju” I. Ivanovicia czy fragmenty ze słynnego musicalu „Skrzypek na dachu”. Wszyscy zgadywali nazwy poszczególnych tańców narodowych począwszy od krakowiaka, przez mazura, kujawiaka i oberka po poloneza. Podczas koncertu nasi najmłodsi uczniowie mogli również wykazać się umiejętnościami tanecznymi, wykonując taniec „Kaczuszki”. Muzycy udowodnili, że potrafią dopasować się do gustów młodzieży i zaprezentowali także przebój disco polo „Ona tańczy dla mnie”. Pozwoli chętnym uczniom zagrać, z ich pomocą oczywiście, na akordeonie. Panowie podbili serca poczuciem humoru i wspaniałą grą, stworzyli przyjazną atmosferę i zadbali o bezpośredni kontakt z odbiorcami.

Na zakończenie pan Zbigniew Sobieraj pogratulował wszystkim, którzy wykazali się dużą wiedzą z zakresu muzyki. Koncert dostarczył uczniom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, czego przejawem były gromkie brawa i pozytywne komentarze.