Ciekawa lekcja przyrody

Dnia 4 marca 2016r. w naszej szkole gościliśmy grupę animatorów „Zaelektryzowani”, którzy zaprezentowali spektakl z cyklu żywa lekcja przyrody pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka!”.

Dwójka animatorów wcieliła się w role postaci – szanowanego uczonego, mędrca o zapędach pedagogicznych oraz jego przejaskrawionego pupilka jaskiniowca. Podczas gdy uczony mędrzec wychodzi z siebie by, jak sam mówi, wbić uczniom wiedzę do głowy, drugi animator – stanowiąc element humorystyczny – krzyżuje wszystkie wspaniałe projekty swoimi nieudanymi pomysłami. Fabuła jest łatwo przystępna i zgrabnie łączy elementy humorystyczne oraz edukacyjne. Towarzyscy i zabawni aktorzy umożliwili dzieciom aktywne uczestnictwo w pokazie. Celem spektaklu poza elementem rozrywkowym było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy.