Wycieczka do teatru

Dnia 23.02.2016r. uczniowie klas: O, I, II, III z opiekunami wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach na przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach” wystawione przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. „ Kot w butach” to  jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany chyba wszystkim - choćby ze zbiorów Perraulta czy braci Grimm. Przedstawienie opowiada o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. W tym spektaklu okazuje się, że to nie przysłowiowy pies, lecz kot jest „najlepszym przyjacielem człowieka”. Bajka została zaprezentowana w pomysłowej i zabawnej formie. Lekkie, dynamiczne          i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnęło sercami najmłodszych widzów. Uczniowie z zaciekawieniem podziwiali grę profesjonalnych aktorów, kostiumy, scenografię oraz efekty świetlne i dźwiękowe. Wszyscy byli zaczarowani atmosferą panującą w sali widowiskowej. Podczas antraktu uczniowie zwiedzili wnętrze budynku WDK oraz zamieszczone tam wystawy. Po udanym spektaklu wszyscy wybrali się do restauracji McDonald's na wspólny posiłek. Wycieczka okazała się lekcją pełną  wrażeń i nowych doświadczeń.