Regulamin Niepublicznego Przedszkola

REGULAMIN NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

W JEZIORKU

I. ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

1. Na terenie Przedszkola współpracują ze sobą w sprawach dotyczących wychowania, kształcenia i opieki nad dziećmi: Dyrektor Przedszkola, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców    i pracownicy obsługi.

2. Do Przedszkola przyjmowane są dzieci, które z dniem 1 września danego roku szkolnego ukończyły 3 lata.

3. Przedszkole jest czynne w godzinach: 7.45- 15.45. Ramowy rozkład dnia stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

4. Dzieci do Przedszkola przyprowadza się w godzinach 7.45- 8.30. Rodzice zobowiązani są do wcześniejszego informowania nauczycieli o późniejszym przyjściu dziecka do Przedszkola.

5. Dzieci odbierają rodzice (opiekunowie) lub osoby pełnoletnie wskazane przez rodziców         w pisemnym upoważnieniu podpisanym przez rodziców.

6. Do Przedszkola są przyprowadzane dzieci zdrowe. Nauczycielowi nie wolno podawać dzieciom leków (wyjątkiem są leki ratujące życie). W przypadku długotrwałej nieobecności dziecka spowodowanej chorobą, rodzice zobowiązani są do przedłożenia  nauczycielce zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego, że dziecko jest zdrowe.

7. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty i rzeczy wartościowe przynoszone do placówki, które nie wiążą się z działalnością statutową.

8. Wszystkie dzieci zgłoszone do Przedszkola na nowy rok szkolny, podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koszty ubezpieczenia pokrywają rodzice we wrześniu danego roku szkolnego.

9. Ze względu na wymogi Terenowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej rodzice nie mogą przebywać w salach zajęciowych i w jadalni.

II. PRAWA DZIECI

10. Dzieci mają prawo do:

• Właściwie zorganizowanego procesu wychowawczo- dydaktyczno- opiekuńczego, zgodnie z ich rozwojem psychofizycznym.
  • Zaspokajania podstawowych potrzeb psychofizycznych.
  • Poszanowania godności osobistej.
  • Życzliwego, podmiotowego traktowania.
  • Swobody wyrażania myśli i przekonań.
  • Rozwijania własnych zainteresowań i zdolności.
  • Wychowania w tolerancji dla samego siebie i innych ludzi, bez względu na rasę, płeć, wiek, stan zdrowia, narodowość.

III. OBOWIĄZKI DZIECI

11. Dzieci zobowiązane są do:

• Współdziałania z nauczycielami w procesie wychowania, nauczania i opieki.
  • Podporządkowania się obowiązującym w grupie umowom i zasadom współżycia społecznego.
  • Szanowania wytworów innych dzieci.
  • Szanowania sprzętów i zabawek jako wspólnej własności.
  • Uczestniczenia w pracach porządkowych i samoobsługowych, pełnienie dyżurów.
  • Przestrzegania zasad równego prawa do korzystania ze wspólnych zabawek.
  • Kulturalnego zwracania się do innych, używania form grzecznościowych.
  • Zdyscyplinowanego zgłaszania się na zbiórki, zwłaszcza w czasie spacerów                 i wycieczek.
  • Przestrzegania wartości uniwersalnych, takich jak dobro, prawda, miłość i piękno.

IV. PRAWA RODZICÓW

12. Rodzice mają prawo do:

• Poznania treści Statutu Przedszkola.
  • Pełnej informacji dotyczącej dziecka.
  • Kontaktu z dyrektorem w celu uzyskania informacji, przekazywania swoich opinii lub rozwiązywania problemów.
  • Uczestniczenia w zajęciach, zebraniach, warsztatach, imprezach i uroczystościach organizowanych przez Przedszkole.
  • Przekazywania uwag, pomysłów, opinii Dyrektorowi Przedszkola, Radzie Pedagogicznej i Radzie Rodziców.
  • Informacji dotyczących wydatkowania funduszy wpłacanych na rzecz Rady Rodziców.
  • Uzyskiwania informacji dotyczących działalności Rady Rodziców.
  • Współuczestniczenia w życiu Przedszkola.

V. OBOWIĄZKI RODZICÓW

13. Rodzice zobowiązani są do:

• Punktualnego przyprowadzania i odbierania dzieci z Przedszkola.
  • Terminowego wnoszenia opłat za pobyt dzieci w Przedszkolu według wysokości           i zasad ustalonych przez organ prowadzący.
  • Informowania nauczycieli o każdorazowej zmianie numeru telefonu kontaktowego.
  • Wprowadzania dziecka do budynku i przekazywania go pracownikowi Przedszkola.
  • Informowania nauczycieli o zmianach dotyczących zdrowia dziecka                             i natychmiastowego odbioru dziecka, w przypadku zgłoszenia przez Przedszkole choroby dziecka.
  • Przestrzegania ustalonych terminów spotkań i rozmów indywidualnych                        z nauczycielami.
  • Zapoznawania się z informacjami umieszczonymi na tablicy ogłoszeń dla rodziców.

VI. PRAWA I OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA

14. Obowiązki wszystkich pracowników przedszkola szczegółowo określa Statut Przedszkola obowiązujący w Przedszkolu.

15. Wszystkich pracowników Przedszkola oraz rodziców i opiekunów obowiązuje takt             i kultura we wzajemnych kontaktach.

VII. PRZEPISY KOŃCOWE

16. Regulamin zostaje wprowadzony na czas nieokreślony.

Podpisy nauczycieli:

1. …………………………….