Przedstawienie jasełkowe

Tradycją naszej szkoły jest coroczne spotkanie opłatkowe i jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku.  22 grudnia 2015r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki, rodzice oraz zaproszeni goście.

Pan dyrektor Zdzisław Dudzic powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: Wójta Gminy Nowa Słupia - Andrzeja Gąsiora, Ojca Mistrza – Krzysztofa Jamrożego wraz z nowicjuszami, radnego Jeziorka-Józefa Świetlika i Dębna-Jerzego Domańskiego, sołtysa Dębna-Stanisława Cisłowskiego, Radę Rodziców oraz Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka. Gorąco przywitał również przyjaciół i sponsorów szkoły obecnych na uroczystości.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój, a zgromadzeni na uroczystości mieli przyjemność obejrzeć dwa przedstawienia jasełkowe, pierwsze w wykonaniu przedszkolaków, a drugie zaprezentowane przez uczniów klas IV-VI.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami śpiewanymi przy pięknym akompaniamencie.

Swoje małe przedstawienie jasełkowe przygotowały również przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Jeziorku.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż obejrzane

przedstawienia wywarły duże wrażenie i poruszenie, natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Miłym akcentem tego spotkania były życzenia świąteczne umieszczone w samodzielnie wykonanych przez uczniów kartkach świątecznych i wręczone drogim gościom, którzy odpłacili się dzieciakom słodkościami.

Niespodzianka oraz nagrody czekały także na uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na ,,Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” przygotowanym przez panią Agatę Jaworską. Nagrody laureatom oraz upominki wszystkim uczestnikom wręczał Pan Wójt, Ojciec Krzysztof i Pan Dyrektor.

W świątecznej atmosferze odbyło się dzielenie opłatkiem, życzenia i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również spotkania przy wigilijnym stole i wspólnego spożywania smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie z Rady Rodziców. Pragniemy, aby ten radosny nastrój trwał nadal, a Nowy Rok 2016 przyniósł nam wszystkim wiele pomyślności, miłości, życzliwości i pokoju w sercach.

Aby obejrzeć film w trybie pełnoekranowym kliknij tutaj