Spektakl pt.,, Pan Twardowski"

18 grudnia 2015 r. zawitał do naszej szkoły Teatr Art – Re z Krakowa ze sztuką pt. „Pan Twardowski”. Spektakl o przygodach polskiego szlachcica, ze świetną scenografią, choreografią i muzyką, zachwycił społeczność uczniowską oraz przedszkolaki. W przedstawieniu uczniowie zobaczyli humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Na podkreślenie zasługują nie tylko walory artystyczne, ale poznawcze i wychowawcze (legendy, tradycje, hejnał, Kraków). Podczas spektaklu dało się zauważać doskonałą grę aktorska, kolorową scenografię i barwne kostiumy, które gwarantowały fantastyczną zabawę. Aktorom udała się niełatwa umiejętność – zaangażowanie uczniów i nauczycieli do bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu, co wpłynęło na lepszy odbiór i zwiększyło doznania estetyczne.