Podsumowanie akcji ,,Pomóżmy dzieciom spędzić szczęśliwie wakacje"

Z inicjatywy Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach już po raz trzynasty zorganizowany został konkurs "Pomóżmy dzieciom spędzić szczęśliwie wakacje". Uroczyste podsumowanie akcji oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się we wtorek, 1 grudnia, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Współorganizatorami przedsięwzięcia były: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Państwowa Inspekcja Pracy, a także Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W uroczystości wziął m.in. udział Arkadiusz Kubiec, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu.

XIII edycja akcji skierowana była do lokalnych społeczności, które miały przygotować najbardziej efektywne formy spędzania wolnego czasu dla dzieci z małych miejscowości, które nie wyjechały na wakacje, lecz pomagały rodzicom w pracach polowych lub pozostawały bez opieki.

Nagrodę z udział naszej szkoły w konkursie odebrał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic. Nasza placówka wzbogaciła się o mini wieżę firmy Panasonic.
Apel Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach skierowany do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz instytucji oświatowo - wychowawczych i szkół województwa świętokrzyskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem. W wielu miejscowościach zorganizowano dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju zajęcia i zabawy stwarzając w ten sposób możliwość bezpiecznego spędzenia czasu i jednocześnie realizując przy tym zadania wychowawcze, oświatowe, kulturalne, a także rozrywkowe i sportowe.