Lekcja w kinie

Dnia 01.12. 2015 roku uczniowie klasy IV i  V pod opieką pani Agnieszki Bis i  pani Barbary Sikory  wybrali się na wycieczkę do kina Moskwa w Kielcach. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji realizując podstawę programową z zakresu edukacji medialnej, rekomendowanej przez rzeczoznawcę MEN  . Tegorocznym tematem było "Kino przyszłości, czyli widzowie wchodzą do filmu".

Dzięki tym zajęciom  uczniowie  dowiedzieli się czym jest motoin capture i motion control, poznali nowe, filmowe technologie przyszłości, zobaczyli na czym polega cyfrowa rewolucja w kinie i jak może wyglądać kino za 50 lat. Dowiedzieli się  również, że w przyszłości widzowie wkroczą do filmu!

Po interesującym wykładzie  i   multimedialnych zajęciach uczniowie  obejrzeli film Percy Jackson II Morze potworów. Podczas projekcji, widzowie mogli przenieść się do świata greckiej mitologii. Taka forma zajęć  to nie tylko  dobra rozrywka, ale i mądra lekcja o przyjaźni, odwadze i tolerancji.