Zajęcia warsztatowe w ramach projektu ,,Bezpieczna+"

Dnia 25 listopada 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach realizacji projektu profilaktycznego ,,Bezpieczna+”, prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie ,,Nowe Życie” ze Skarżyska Kamiennej.

Warsztaty dla uczniów klas 0-VI pt.,,Zdrowo, szczęśliwie, wesoło-życie bez uzależnień” miały na celu przybliżenie tematyki uzależnień, a także profilaktyki i promocji zdrowego trybu życia. W szczególności wyjaśniono definicję ,,uzależnienia”, od czego można się uzależnić, wyjaśniono pojęcie ,,straty”-jakie ponoszą uzależnione osoby, wskazano dzieciom osoby i instytucje do których mogą się zwracać o pomoc. Warsztaty z elementami dyskusji, pogadanki i ćwiczeń zakończyły się ewaluacją i wypełnieniem ankiety przez uczestników.

Spotkanie dla rodziców i nauczycieli nosiło tytuł ,,Uzależnienia-wiedzieć, zapobiegać i chronić”. Celem było: wyjaśnienie zjawiska uzależnienia od różnychsubstancji psychoaktywnych, od czego można się uzależnić..?, zdobycie ogólnej wiedzy o uzależnieniach w celu zapobiegania zjawiskom uzależnienia i skutecznej pomocy uczniom i dzieciom, jak rozpoznać zagrożenie uzależnieniami w uczniu i w swoim dziecku oraz jak chronić dziecko przed uzależnieniami.