Konferencja Małych Szkół

W dniu 17 listopada 2015r. w godzinach 12.00- 16.30  w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyło się spotkanie dyrektorów, prezesów stowarzyszeń prowadzących tzw. małe szkoły.

W spotkaniu udział wzięli:

- Świętokrzyski Kurator Oświaty- Małgorzata Muzoł,

- Wójt Gminy Nowa Słupia- Andrzej Gąsior,

- Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego- Sławomir Meresiński,

- Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Urszula Wojsław- Kozłowska,

- Prezes Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Oświatowej ,,Szansa”- Dariusz Kurcman.

- Dyrektorzy tzw. małych szkół i prezesi stowarzyszeń z terenu województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie otworzyła Pani Małgorzata Muzoł- Świętokrzyski Kurator Oświaty, która podsumowała współpracę Kuratorium Oświaty w Kielcach ze Stowarzyszeniami prowadzącymi szkoły i inne placówki oświatowe oraz podziękowała za nią.

Wójt Gminy Nowa Słupia Pan Andrzej Gąsior omówił dobre praktyki współpracy Gminy Nowa Słupia ze szkołami, które są prowadzone przez Stowarzyszenia. Przedstawił zasady ich finansowania oraz wydatki na oświatę
w Gminie Nowa Słupia.

Prezes Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Oświatowej ,,Szansa” Dariusz Kurcman przekazał informację nt. Federacji oraz nowych projektów, z których mogą skorzystać placówki oświatowe i stowarzyszenia.

Głównym tematem spotkania był: ,,Wpływ na kształt statutów szkolnych ostatnich zmian, które zaszły w prawie oświatowym oraz kwestie związane
z tworzeniem zespołów szkolno- przedszkolnych”, przedstawiła go Pani Edyta Chojnacka- referent prawny Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W czasie spotkania dyrektor PSP w Jeziorku Zdzisław Dudzic zaprezentował działalność Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Zadawano pytania, dyskutowano na temat statutów szkół i powstawaniu zespołów szkolno- przedszkolnych. Za całość spotkania była odpowiedzialna Pani Wizytator Barbara Krzemińska, która z zadania wywiązała się znakomicie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania.