Ślubowanie klasy I - ,,Uczeń-to brzmi dumnie"

Dnia 10 listopada 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W uroczystości wzięli udział: dyrektor szkoły pan Zdzisław Dudzic, radny Dębna pan Jerzy Domański, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka, nauczyciele i pracownicy szkoły, licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie pierwszoklasistów oraz uczniowie szkoły.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły przygotowany pod kierunkiem pani Marty Styczeń program artystyczny pt. ,,Uczeń – to brzmi dumnie”. Pierwszaki rozpoczęły swój występ przy dźwiękach Poloneza Wojciecha Kilara. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenkę pt. ,,Pierwszaczek”. Nad przebiegiem uroczystości czuwały przedstawicielki samorządu: Dominika Lange i Karolina Tatarek. Uczniowie śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej szkoły, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Na prośbę rodziców pani Agaty Dwojewskiej i pani Justyny Matysek dyrekcja i zaproszeni goście dokonali ołówkiem aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje, rożki obfitości od rodziców, kredki od pana radnego oraz flagi od pana dyrektora. W imieniu rodziców klasy I panie: Małgorzata Sochacka i Barbara Nowak wyraziły swoją wdzięczność za trud, zaangażowanie panu dyrektorowi i wychowawcy wygłaszając wzruszające przemówienie oraz wręczając piękne kwiaty.

Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Publiczność zgromadzona na sali gimnastycznej nagrodziła małych artystów gromkimi brawami. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

Aby obejrzeć film kliknij tutaj