Konkurs plastyczny ,,Owocowo-warzywna rewia mody"

„Owocowo-warzywna rewia mody” - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja konkursu plastycznego zorganizowanego przez Agencję Rynku Rolnego w województwie świętokrzyskim.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku licznie wzięli udział w tym właśnie konkursie, w którym wyróżniony został uczeń klasy III Piotr Sochacki.

W  Targach Kielce autorom najlepszych i najciekawszych prac wręczono nagrody. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III z całego regionu. Organizatorom zależało przede wszystkim na propagowaniu zasad zdrowego żywienia.

Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych uczniów. Uczniowie przygotowywali prace wybraną przez siebie techniką: rysunkową, malarską, przestrzenną lub płaską. Spośród 662 nadesłanych prac, wyróżniono 40 - po 10 w każdej kategorii.