VII Rajd Edukacyjny ,,Puszcza Jodłowa"

W dniu 20 października 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Rajdzie Edukacyjnym ,,Puszcza Jodłowa" organizowanym przez Dyrekcję Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Tradycyjnie tasa rajdu wiodła szlakiem niebieskim ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna.

Raj edukacyjny sprawdzał wiedzę uczestników dotyczącą Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz ogólnych zagadnień dotyczących przyrody i ekologii.

Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Dwojewska Oliwia i Sochacki Jakub z klasy V oraz Lange Dominika i Tatarek Karolina z klasy VI.

Pokonując trudy szlaku drużyny odpowiadały na pytania testowe i rozwiązywały zagadki przyrodnicze w 5 punktach kontrolnych zajmowanych przez pracowników Parku, stażystów oraz harcerzy. Wszyscy zaangażowani wykazali się dużym poświęceniem przy sprawnym przeprowadzeniu rajdu oraz umilaniu czasu podczas oczekiwania na wyniki (dzięki harcerzom każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności m.in.: w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny czy w Twisterze).

I choć nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium, to trzeba przyznać, że walczyli dzielnie wykazując się dużą wiedzą.