Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku

26-006, Nowa Słupia

Jeziorko 123a

Tel: 41 317-79-80

spjeziorko@o2.pl

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1483822
  • Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 56 dni
1

Kartka z kalendarza

Szkolny Festiwal 2.0

Prace nad koncepcją festiwalu rozpoczęły się już w maju. Wtedy zorganizowaliśmy spotkanie nauczycieli z zespołu 2.0, na którym padały różne idee i pomysły na realizację wydarzenia. Nauczyciele zgłaszali propozycje zaprezentowania treści zadań wykonanych z uczniami. 

Kolejnym krokiem było spotkanie całego grona nauczycielskiego i ustalenie harmonogramu imprezy i przydzielenie konkretnych zadań do wykonania.

Festiwal odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku w dniu 03.06.2015r. i został połączony z inna szkolną imprezą, Dniem Rodziny. Na uroczystości obecni byli wszyscy uczniowie, nuczyciele, pracownicy szkoły, rodzice uczniów klas 0-III oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły witając wszystkich zgromadzonych. Koordynator przypomniał wszystkim gościom ideę programu oraz obowiązujący Kodeks 2.0. Zapoznał wszystkich z programem imprezy oraz przedstawił wszystkie zespoły.

Następnie przedstawiciele poszczególnych zespołów zaprezentowali w formine prezentacji multimedialnych swoje działania podjęte w ramach programu Szkoła z klasą 2.0.

Obejrzeliśmy:

- prezentację z przebiegu lekcji pt. ,, Spotkanie bajek" przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów kl. IV pod kierunkiem pani Agnieszki Bis. Pomysł na ową lekcję zrodził się podczas realizacji  programu XXIII Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole oraz w nawiązaniu do 250 Rocznicy Polskiego Teatru. Zadanie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród maluchów, a także wzbogaciły wszystkich uczestników o cenne informacje z dziedziny sztuki teatralnej.

- zdjęcia z przebiegu lekcji matematyki w ramach ścieżki  Odwrócona lekcja zrealizowanej przez panią Barbarę Sikorę w klasie VI. Tytuł lekcji brzmiał : „Wielokąty foremne. Obrót”. Głównym celem lekcji było poznanie wielokątów foremnych, ich własności oraz przypomnienie konstrukcji sześciokąta foremnego. Wszystkie te zadania przeprowadzone były przy użyciu TIK co wywołało co wywołało wśród zebranych podziw.

- prezentację multimedialną z zajęć lekcyjnych przygotowanych przez panią Martę Styczeń w klasie III pt. ,,Świąteczne poranki...wielkanocne tradycje i zwyczaje". Celem było zapoznanie uczniów z tradycjami Wielkiej Nocy. Zadanie to zostało uhonorowane odznaką dobrej praktyki na platformie programu.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie taneczne pt. ,,Brzydkie Kaczątko" przygotowane przez panią Agatę Jaworską wraz z dziewczynkami z klas I-VI. Inspiracją do prezentacji widowiska była realizacja zadania odwróconej lekcji w klasie III pt. Wcale nie takie brzydkie H.Ch.Andersen ,,Brzydkie kaczątko"przygotowanej przez panią Marte Styczeń. 

Myślę że udało nam się dobrze zorganizować nasz festiwal szkolny w takiej formie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w swoich prezentacjach, starali się pokazać swój projekt z jak najciekawszej strony. Uczestnicy Festiwalu z dużym zaangażowaniem brali w nich udział.

Uważam, że Festiwal przebiegł sprawnie, udało nam się przybliżyć założenia programu, przypomnieć obowiązujący Kodeks 2.0, przedstawić najważniejsze działania podjęte w tym roku, zaprezentować efekty projektów, metodę odwróconej lekcji, czy uczymy innych. Dobra organizacja podczas Festiwalu to w dużej mierze zasługa nauczycieli, którzy czuwali nad przygotowaniami do Festiwalu swoich zespołów projektowych. Świetnie spisali się uczniowie, którzy wykazali dużo samodzielności, kreatywności i zaangażowania.

Uważam, że nasi uczniowie nie tylko nabyli nowe doświadczenie, ale także przekonali się, że warto jest dzielić się swoją wiedzą z innymi uczniami. Natomiast  my przekonaliśmy się, że forma warsztatowa bardzo dobrze sprawdza się przy tak zróżnicowanej grupie wiekowej. Zdobyliśmy również nowe umiejętności związane z TIK.