Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2014/2015  w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. o godz. 8.00 odprawioną przez ks. proboszcza Mariana Jakubowskiego. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu sztandaru nastąpiła ceremonia pożegnania tegorocznych absolwentów, która rozpoczęła się od złożenia ślubowania szkole przez klasę szóstą. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana  przez uczniów kończących  szkołę pod kierunkiem wychowawczyni Pani Barbary Sikory, w której wyrazili słowami wierszy  wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud nauczania i wychowania. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku, gdy usłyszała  piosenkę „ Forever Young” przy okazji oglądając prezentację z momentami z życia klasy VI.  Również uczniowie klasy piątej serdecznie pożegnali absolwentów obdarowując ich prezentami.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Zdzisław Dudzic. Przywitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: zastępcę wójta Gminy Nowa Słupia Włodzimierza Zarębę, radnego Jeziorka Józefa Świetlika, sołtysa Dębna Stanisława Cisłowskiego,  Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka: prezesa i panie: Renatę Saramak, Annę Rolę, Małgorzatę Sochacką i Justynę Bryłę oraz Radę Rodziców. Gorąco powitał przybyłych sponsorów: pana Piotra Karbownika właściciela firmy Teldom z Suchedniowa i pana Sebastiana Pierzchałę szefa firmy INTB z Bodzentyna, którzy ufundowali nagrody główne dla najlepszego ucznia z klasy I-III i IV-VI.

Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie pracy w roku szkolnym 2014/2015. Najpierw uczniowie klasy szóstej  otrzymali świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, odbierali dyplomy i nagrody. Pan dyrektor podziękował absolwentom szkoły za wspólnie spędzone lata, za udział w konkursach i zawodach sportowych, godne reprezentowanie szkoły.

Specjalne podziękowania, gratulacje i nagrody książkowe ufundowane przez Publiczną Szkołę Podstawową w Jeziorku i organ prowadzący Pan Dyrektor przekazał uczniom, którzy ukończyli klasy z wyróżnieniem, a uczennice: Anna Binkowska i Oliwia Dwojewska jako najlepsi uczniowie otrzymali z rąk sponsorów nagrody  w postaci tabletów.

Miła niespodzianka czekała również na innych naszych podopiecznych.  PSP w Jeziorku ufundowała nagrody w postaci radiomagnetofonów Blaupunkt dla: Wiktorii Loranty, Mariusza Bzymka, Karoliny Wrony i Kingi Marzec.                                                                                                                                       Dzieci z Niepublicznego Przedszkola otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola.

Na koniec Pan Dyrektor złożył szczególne podziękowania władzom samorządowym przyjaciołom szkoły, sponsorom i rodzicom za bardzo dobrą współpracę, aktywny udział w życiu szkoły i pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć. Życzył wszystkim zgromadzonym udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.