Dzień Rodziny

03 czerwca 2015r. odbyła się w naszej szkole miła uroczystość. W tym dniu bowiem świętowaliśmy Dzień Rodziny. Na uroczystą akademię przybyli rodzice zaproszeni przez dzieci z klas 0-III oraz przedszkola. Uczniowie z dumą prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie wyrażając wdzięczność za rodzicielską miłość i poświęcenie. Rodzice podziwiali swoje pociechy i raz po raz nagradzali je gromkimi brawami. Wielu wzruszeń dostarczyły również pokazy taneczne przygotowane przez uczennice klas I-III.  Na zakończenie dzieci zaśpiewały swoim gościom ,,Sto lat” i obdarowały swoje mamusie i tatusiów własnoręcznie wykonanymi upominkami. Kilka ciepłych słów skierował do rodziców dyrektor szkoły pan Zdzisław Dudzic, zaś dzieci obdarował cukierkami, a następnie zaprosił zebranych  do uczestnictwa w kolejnych atrakcjach przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.

Rodzice uczniów klasy IV mogli zobaczyć na żywo swoje pociechy zdające egzamin praktyczny na Kartę Rowerową w obecności aspiranta pana Rafała Dekla z Komisariatu Policji w Bodzentynie.

Wszyscy uczniowie pozytywnie pokonali tor sprawnościowy wykazując się przy tym umiejętnościami praktycznymi z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego i obsługą techniczną roweru.

Zgromadzeni na boisku szkolnym uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli bardzo ciekawy i emocjonujący mecz piłki nożnej, w którym rywalizowali chłopcy z klasy III i IV przeciwko drużynie chłopców z klasy V. Po wyrównanej walce zwycięstwo odnieśli młodsi wynikiem 4:2.

W czasie rozgrywek sportowych jak i po serwowane były kiełbaski z grilla sfinansowane ze środków stowarzyszenia oraz pyszne ciasta przygotowane przez rodziców.

Po posiłku dzieci wraz z rodzicami obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Wilk i Zając” w wykonaniu aktorów z krakowskiej formacji ART-RE. W spektaklu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego "Nu, pagadi" ("Ja ci pokażę") Wiaczesława Kotionoczkina. W trzech zabawnych epizodach Zając występujący, jako właściciel restauracji, dentysta i policjant, spotyka się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru spektakl rozśmieszał, a zarazem uczył dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Dzieci miały możliwość zagrania różnych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.