II spotkanie warsztatowe w projekcie ,,Szkoła współpracy"

We wtorek  26 maja 2015 r. rodzice, uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku  uczestniczyli w ostatnim już szkoleniu zorganizowanym w ramach projektu "Szkoła współpracy". Dzięki udziałowi w części teoretycznej i praktycznej szkoleń i warsztatów uczestnicy zdobyli niezbędna wiedzę, która z pewnością będzie wykorzystana podczas tworzenia indywidualnego programu współpracy odpowiadającego potrzebom wszystkich podmiotów współtworzących nowoczesną, demokratyczną szkołę.

Drugi jak poprzedni pierwszy warsztat odbył się w hotelu Stangret w Kielcach. Warsztat prowadził  trener Pan Piotr Szczęsny- przedstawiciel Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wypracowaliśmy model Naszej Szkoły Marzeń. Projekt kończy się w czerwcu 2015 roku.

,,Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III- Wysoka jakość systemu oświaty.

Celem głównym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami
i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce dzięki opracowaniu, upowszechnieniu i wdrożeniu modelowych rozwiązań.

Wdrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach
i przedszkolach ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach. Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodziców w działaniu szkoły i przedszkola.