Razem pływamy i swoje umiejętności rozwijamy

Od 17 kwietnia do 19 czerwca 2015r. uczniowie klas IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku biorą udział w  nauce pływania w ramach projektu ,,Świętokrzyskiego Funduszu Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój z Kielc. Została podpisana umowa o udzieleniu mikrodotacji na ten cel. Uczniowie

i rodzice nadali następującą nazwę temu zadaniu: ,,Razem pływamy i swoje umiejętności rozwijamy”.

Nauka pływania cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego też grupa nieformalna, w skład której wchodzą: Anna Kosterna, Joanna Rogula- Dziekan oraz Justyna Bryła postanowiła złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku uczniowie PSP w Jeziorku będą korzystać z 24 godzin nauki pływania w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Gołoborze w Rudkach.         Dzieci mają zapewniony bezpłatny wstęp na basen, opiekę, instruktora oraz ubezpieczenie.

17.04.2015r. uczniowie po raz pierwszy pojechali na basen do Rudek,
gdzie pod okiem instruktora zaczęli nabywać podstawowe umiejętności pływackie. Każdy z nich otrzymał czepek, który tak potrzebny jest na basenie pływackim.

Bez pomocy Wójta Naszej Gminy Pana Andrzeja Gąsiora projekt ten nie mógłby być realizowany. Pan Wójt zapewnia nam dowożenie na i z basenu autobusem szkolnym, za co w imieniu rodziców składamy mu serdeczne podziękowania.