Obchody ,,Dnia Ziemi"

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku obchody Dnia Ziemi społeczność uczniowska postanowiła zaakcentować kolorowym przemarszem ulicami miejscowości Jeziorko. Dyrekcja i prcownicy szkoły zadbali, aby dzieci były wyposażone w elementy odblaskowe w czasie uczetnictwa w ruchu drogowym.

Dnia 22 kwietnia z plakatami o tematyce ekologicznej pod przewodnim hasłem ,,Ziemię mamy tylko jedną" zielony korowód szkolny zwracał uwagę mieszkańców apelując o potrzebę dbania o naszą planetę. W zielonych strojach -Mali Obrońcy Przyrody- uczniowie klas 0-III wypuścili na placu szkolnym dziesiątki zielonych balonów. Następnie przystąpiono do działań praktycznych - uczniowie z klas o-III sprzątali na terenie przyszkolnym, a klasy IV-VI w tym samym celu udały się na droge gminną Jeziorko-Zarzecze.

Nad całością akcji czuwały koordynatorki edukacji przyrodniczej, panie: Ewa Binkowska i Małgorzata Czernikiewicz. Potrzebne materiały zostały zakupione ze środków własnych szkoły.