Wielkanocne warsztaty plastyczne

Dnia 16 marca 2015r. w naszej szkole odbyły się plastyczne warsztaty wielkanocne  pod hasłem ,,Spotkanie ze sztuką ludową”. Udział w nich wzięli uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami.

Ich celem było przypomnienie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi, kultywowanie tradycji rękodzieła ludowego oraz wykonanie pisanek, zajączków i kurczaków za pomocą różnych metod.

Przy wspólnym stole wszystkie dzieci tworzyły wielkanocne ozdoby, zarówno te bardziej artystyczno – awangardowe jak i tradycyjne. Każdy stworzył niepowtarzalne małe dzieło sztuki.

Warsztaty świąteczne to w naszej szkole już tradycja, którą pielęgnujemy, ponieważ dzięki temu dzieci poznają tradycje ludowe. Taka postawa bardzo cieszy gdyż jest przesłanką do tego, aby tradycje wielkanocne były wpajane od najmłodszych lat.

Podsumowaniem zajęć było zorganizowanie na szkolnym korytarzu ,,Kącika wielkanocnego”.