Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku

26-006, Nowa Słupia

Jeziorko 123a

Tel: 41 317-79-80

spjeziorko@o2.pl

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1485830
  • Do końca roku: 247 dni
  • Do wakacji: 54 dni
1

Kartka z kalendarza

REALIZACJA PROJEKTU ,,MAŁA SZKOŁA-DUŻE MOŻLIWOŚCI”

Od 01.10.2014r. do 28.02.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku realizowany był projekt pod nazwą ,, Mała szkoła-duże możliwości”. Celem projektu było zwiększenie dostępu do zajęć pozalekcyjnych i wyrównywanie szans edukacyjnych 56 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku poprzez dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, zajęć z obsługi internetu oraz zajęcia taneczno-teatralne. Projekt "Mała szkoła – duże możliwości" powstał we współpracy Stowarzyszenia Edukacja przez Internet i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka ,,Razem dla Wsi”. Projekt skierowany był do uczniów klas I-VI.

Praca nad projektem rozpoczęła się we wrześniu 2013r. przygotowaniem ankiety badającej potrzeby edukacyjne uczniów, z której wyniknęła potrzeba organizacji zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego, obsługi Internetu i taneczno-teatralnych. Dnia 06.12.2013r. nastąpiła ocena projektu (65 miejsce na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie z wynikiem– 76 pkt.)
Projekt pn. ,,Mała szkoła-duże możliwości” nr POKL.09.05.00-26-174/13 realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 9.5 ,,Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”.                             Całkowita wartość projektu – 49.922 zł.                                                                             

Szkoła została wyposażona w dodatkowy sprzęt w postaci – kamery cyfrowej i statywu, projektora multimedialnego i ekranu, zestawu nagłaśniającego oraz materiałów dekoracyjnych potrzebnych do realizacji przedstawienia.                   Opiekunem ze strony Stowarzyszenia Edukacja przez Internet była pani Karolina Wróbel, od 01.01.2015r. jej obowiązki przejęła pani Małgorzata Zalińska. Opiekunem z ramienia ŚBRR była pani Barbara Turek.

W ramach realizacji tego projektu oferowane były zajęcia z języka angielskiego, obsługi internetu oraz zajęcia taneczno-teatralne. 

Na zajęciach z języka angielskiego prowadzonych przez nauczyciela pana Marka Telkę uczniowie poszerzali swoje kompetencje i umiejętności językowe za pomocą metod warsztatowych, gier i zabaw edukacyjnych. Uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne, podręczniki i słowniki oraz przed każdymi zajęciami poczęstunek.                                   Ponadto szkoła została wyposażona w biblioteczkę anglistyczną do dyspozycji dzieci.  Zajęcia były prowadzone metodami edukacji poza formalnej oraz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi TIK, a tematyka zajęć była dostosowana do zainteresowań dzieci. Odbyło się 72 jednostki lekcyjne, po 12 dla każdej klasy. Ilość uczniów uczestniczących w zajęciach: 56

Zajęcia z obsługi internetu prowadzone były przez nauczycielkę panią Barbarę Sikorę. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak wykorzystywać go do zdobywania wiedzy. Zajęcia pozwoliły poznać dzieciom zagrożenia i możliwości, jakie daje Internet.
Uczniowie nauczyli się narzędzi i metod pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczestnicy zajęć otrzymali materiały edukacyjne, PenDrive, podręczniki oraz poczęstunek.
Przeprowadzono 72 godziny zajęć po 12 jednostek dla każdej klasy. Ilość uczniów uczestniczących w zajęciach: 56

Założeniem zajęć taneczno-teatralnych był rozwój aktywności fizycznej i uzdolnień artystycznych uczniów oraz ich świadomości kulturalnej. Prowadzące panie nauczycielki: Agnieszka Bis i Agata Jaworska opracowały program zajęć, który miał charakter innowacyjny, ponieważ łączył ze sobą elementy edukacji teatralnej z metodami wychowawczymi opartymi na treściach kształcenia z zakresu języka angielskiego. Cykl zajęć kończył się przedstawieniem w języku angielskim w wykonaniu uczniów pt.: ,,Alice’s Adventures in Wonderland”, które zostało nagrane i opublikowane w Internecie. Przeprowadzono po 24 jednostki w każdej grupie po 2 godziny tygodniowo. Ilość uczniów uczestniczących w zajęciach: 42