Niecodzienna wizyta w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku

Dnia 26.02.2015r. odwiedziła Naszą Szkołę Pani Małgorzata Muzoł- Świętokrzyski Kurator Oświaty w Kielcach wraz ze swoimi pracownikami z wydziału nadzoru pedagogicznego w osobach: Pan Sławomir Meresiński- dyrektor wydziału, Pani Urszula Wojsław- Kozłowska- zastępca dyrektora wydziału.

Goście wraz z przedstawicielami Stowarzyszeń prowadzącymi placówki oświatowe
na terenie naszego województwa zwiedzili Szkołę Podstawową i Niepubliczne Przedszkole
w Jeziorku.

Następnie brali udział w jednodniowym stażu zorganizowanym przez koordynatora sieci NGO Zdzisława Dudzica. Taki sam staż odbył się również 27.02.2015r.

Przedstawiciele Świętokrzyskiego Kuratorium przedstawili prezentację ,,Nowy nadzór pedagogiczny w szkołach prowadzonych przez NGO”. Koordynator sieci NGO Zdzisław Dudzic oraz Kamil Żuława- kierownik projektu ,,Świętokrzyska Sieć Organizacji Pozarządowych prowadzących Placówki Oświatowe” zaprezentowali w/w projekt oraz zadania Świętokrzyskiej Federacji Oświatowej ,,Szansa”. W czasie spotkań dyskutowano
nt. placówek oświatowych prowadzonych przez Stowarzyszenia, ich problemów, sukcesów. Pan Zdzisław Dudzic przedstawił prezentację pn. ,,Jak założyć przedszkole, zespół wychowania przedszkolnego?”. Wszyscy uczestnicy stażu otrzymali poradnik dla Stowarzyszeń Rozwoju Wsi pt. ,,Mała Szkoła” .

Uczestnicy staży pozyskali wiedzę z zakresu nadzoru pedagogicznego, zakładania placówek wychowania przedszkolnego. Wymienili się dobrymi praktykami w prowadzeniu tych placówek.

W stażach brali udział przedstawiciele następujących NGO:

- ,,Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój” Skarżysko Kościelne,

- ,,Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Śniadka”,

- ,,Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka”,

- ,,Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Woli Szczygiełkowej”,

- ,,Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Pokrzywiance”,

- ,,Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego” w Zaleziance,

- ,,Stowarzyszenie Razem dla Wsi i Szkoły” w Rogowicach,

- ,,Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mirocice, Hucisko, Baszowice”,

- ,,Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklany Dom” w Starej Słupi.