Spotkanie z policjantem

W dniu 10 lutego 2015r. na zaproszenie do naszej Szkoły przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Nasi goście przeprowadzili pogadanki najpierw dla uczniów klas I-VI, a następnie klasy 0 i przedszkolaków. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dotyczyło „Bezpieczeństwa na drogach”. Funkcjonariusze policji przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Następnie uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska czekający na nich radiowóz i sprzęt, którym na co dzień posługują się policjanci.

.