Federacja Szansa faktem

Świętokrzyska Federacja Oświatowa „Szansa” stała się faktem. Na spotkaniu założycielskim zebrało się 16 przedstawicieli 9 organizacji tworzących zręby nowej federacji. Podczas spotkania jednogłośnie uchwalono powołanie federacji. Chwilę dyskutowano nad statutem. Wybrano także Komitet założycielski oraz władze Federacji. Pierwszym Prezesem Federacji „Szansa” wybrany został Dariusz Kurcman – wieloletni pracownik SIR, doświadczony trener i doradca współtworzący Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego, autor wielu publikacji i artykułów.

W skład zarządu weszli także:

Agnieszka Czerwińska – Wiceprezes – „Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego Zalezianka”

Zdzisław Dudzic – Wiceprezes – „Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka”

Anna Nowak – Członek zarządu – Stowarzyszenie „Tradycja i przyszłość”

Andrzej Lauko – Członek zarządu – Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi Szklany Dom

Wybrano komisję rewizyjną. Ustalono także zasady i wysokość opłacania składek członkowskich. W roku 2015 będzie to symboliczna kwota 60 PLN za rok uczestnictwa w organizacji. „To kwota, która nie będzie stanowiła przeszkody w udziale w Federacji” – uzasadniała p. Agnieszka Czerwińska proponując jej wysokość. „A powinno nam zależeć, aby jak najwięcej organizacji przystąpiło do federacji” wtórował jej p. Zdzisław Dudzic.

Na tym spotkanie zakończono.

Galeria zdjęć dokumentujących ten wielki dzień wkrótce ukaże się na naszej stronie. Zainteresowanym brzmieniem dokumentów spotkania zapraszam do kontaktu mailowego k.zulawa@sir.com.pl