Przedstawienie jasełkowe

W Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku świątecznie zrobiło się już 19 grudnia. W tym dniu odbyły się spotkania opłatkowe w klasach oraz tradycyjne szkolne jasełka.

O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki i rodzice.

Pan dyrektor Zdzisław Dudzic powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: Ojca Dr. Wojciecha Popielewskiego - Mistrza Nowicjuszy  i braci z nowicjatu Zgromadzenia Oblatów Maryi  Niepokalanej z Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego, Wójta Gminy Nowa Słupia – Andrzeja Gąsiora, radnego Dębna-Jerzego Domańskiego, sołtysa Dębna-Stanisława Cisłowskiego, Radę Rodziców oraz Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka. Gorąco przywitał również przyjaciół i sponsorów szkoły: Elżbietę Saramak, Joannę Markowicz, Renatę Baran, Anastazję Pokrzywę oraz Agnieszkę i Sławomira Zięba.

Zgromadzeni na uroczystości mieli przyjemność obejrzeć dwa przedstawienia jasełkowe, pierwsze w wykonaniu przedszkolaków, a drugie zaprezentowane przez uczniów klas IV-VI.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Na deser ojciec Wojciech wraz z nowicjuszami uraczyli wszystkich porcją pięknych kolęd śpiewanych przy akompaniamencie gitary i bębnów.

Miłym akcentem tego spotkania były upominki samodzielnie wykonane przez uczniów i wręczone drogim gościom, którzy odpłacili się dzieciakom słodkościami.

Niespodzianka oraz nagrody czekały także na uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na ,,Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” przygotowanym przez panią Agatę Jaworską. Laureaci tegoż właśnie konkursu osobiście wręczali przybyłym gościom własnoręcznie wykonane prace.

W świątecznej atmosferze odbyło się dzielenie opłatkiem, życzenia i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również spotkania przy wigilijnym stole i wspólnego spożywania smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie z Rady Rodziców. Pragniemy, aby ten radosny nastrój trwał nadal, a Nowy Rok 2015 przyniósł nam wszystkim wiele pomyślności, miłości, życzliwości i pokoju w sercach.