Bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne

Czy może być lepsza okazja do integracji, niż wspólna zabawa i praca nad świątecznymi ozdobami.

1 grudnia w naszej szkole odbyły się  bożonarodzeniowe  warsztaty plastyczne pt.,,Magia świątecznych ozdób”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły, które pod okiem nauczycieli wykonywały przydzielone zadania.

Celem zajęć było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami oraz wzmocnienia wzajemnych relacji opartych na szacunku, akceptacji i umiejętności współpracy.

Dzieci wspólnie wykonały ozdoby i dekoracje świąteczne. Do wykonania bombek, szopek, choinek, aniołków i innych ozdób wykorzystano różnorodne materiały plastyczne. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze przy brzmieniu kolęd i pastorałek, a wszystkie wykonane prace znalazły się na szkolnej wystawie.