Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 14 listopada 2014 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Jeziorku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Podczas występu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Pan Zdzisław Dudzic – Dyrektor Przedszkola – czarodziejskim ołówkiem pasował każde dziecko na dzielnego przedszkolaka, natomiast pamiątkowe dyplomy wręczył Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka. Uroczystość uświetnili, swoją obecnością, zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka; radni wsi Dębna i Jeziorka: Jerzy Domański i Józef Świetlik; sołtys wsi Dębno: Franciszek Cisłowski; członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka: Justyna Bryła, Anna Rola, Małgorzata Sochacka. Przedszkolaki oprócz prezentów od rodziców i zaproszonych gości otrzymały ogromne brawa od dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej. Zgromadzonej publiczności szczególnie podobał się taniec Krakowiak, który dzieci wykonały na początku przedstawienia.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor wręczył dzieciom wyjątkowy prezent – radiomagnetofon, natomiast rodzicom przedszkolaków – książeczki.

Po występach artystycznych Pan Dyrektor zaprosił dzieci oraz gości i rodziców na słodki poczęstunek.