Ślubowanie klasy I

„Idą pierwszaki  - dawne maluchy

Jeden w drugiego to same zuchy

Buzie umyte i ręce czyste

Każdy na plecach dźwiga tornister

Z bijącym sercem stoją przed szkołą

Jak im tu będzie? – chyba wesoło”

W dniu 7 XI 2014 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku.  Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna na czele z Panem Dyrektorem Zdzisławem Dudzicem.

Uroczystość uświetnili goście: Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Gałka, Proboszcz Parafii Dębna – ks. Marian Jakubowski, radny Jeziorka- Józef Świetlik, radny Dębna- Jerzy Domański, sołtys Dębna- Stanisław Cisłowski, przewodnicząca rady rodziców Pani Anna Rola, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka oraz licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie pierwszaków. Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Zdzisław Dudzic pasował na ucznia:

Annę Binkowską

Bartosza Bzymka

Gabriele Bzymek

Natalie Drapisz

Jana Kurpińskiego

Bartosza Michalskiego

Michała Nowaka

Emila Raka

Łukasza Sikorę

Gabrielę Staszkowską

Dominika Stycznia

Daniela Świderskiego

Maję Wijas

Macieja Wronę

Wójt dziękując za zaproszenie życzył pierwszakom sukcesów w nauce, a ksiądz M. Jakubowski pobłogosławił całą społeczność uczniowską i poświęcił przybory szkolne pierwszaków. Nowoprzyjęci uczniowie otrzymali pamiątkowe „Akty Pasowania na Ucznia”. W imieniu rodziców klasy I, panie  Nowak Barbara oraz Drapisz Anna wyraziły swoją wdzięczność za trud i zaangażowanie  panu Dyrektorowi , wychowawcy oraz wszystkim nauczycielom wręczając piękne kwiaty.

Na koniec uroczystości uczniowie klasy IV i V przedstawili krótki montaż słowno–muzyczny poświęcony Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.