Projekt ,,Enjoy My Origin"

Nasza szkoła ponownie gościła studentów współpracujących z kieleckim oddziałem organizacji AIESEC- tym razem była to tylko jedna osoba ale aż z Chin. Ciągle żywe wspomnienia wizyty poprzedniej grupy spowodowały, że nasi uczniowie niecierpliwie czekali na jej przybycie.

W poniedziałkowy poranek 20 października 2014r. powitaliśmy naszego gościa. Dai Panqi od pierwszego dnia potrafiła zjednać sobie sympatię całej społeczności szkolnej i natychmiast zabrała się do pracy.
 Przeprowadziła niezwykle interesujące warsztaty edukacyjne dla uczniów z zakresu różnorodnych tematów związanych z kulturą, przyrodą, tradycjami i życiem codziennym. Dzieci w trakcie zajęć poznały wiele ciekawych aspektów kulturowych dotyczących Chin.

Takie oryginalne zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Bardzo przejęte przygotowywały się do spotkania zapisując mnóstwo pytań, które chciały zadać. Pojawienie się nietypowego gościa urozmaiciło ich szkolne życie.
Podczas komunikacji ze studentką poczuli, że nauka języka angielskiego i innych języków obcych może być naprawdę przydatna w życiu. Ten tydzień spędzony z praktykantką uświadomił im, że bez znajomości języka nie ma możliwości funkcjonowania w ramach tzw. globalnej wioski. Ponadto uczniowie otworzyli swoje umysły na różnice kulturowe, ucząc się tolerancji i pozytywnej postawy wobec osób innych narodowości. Uczestnictwo w projekcie zapewniło atrakcyjne rozszerzenie nauki języka angielskiego w naszej szkole.

Kontynuowanie realizacji projektu ,,Enjoy my origin” przez Publiczna Szkołę Podstawową w Jeziorku przyniosło wiele korzyści. Było to jednak możliwe dzięki temu, że do pomocy włączyła się Rada Rodziców, za co gorąco dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się Państwu Agacie i Stanisławowi Kurpińskim, którzy gościli studentkę w swoim gospodarstwie agroturystycznym ,,Smreczyny Bobra”.