Dzień Przyjaciół Misji Oblackich

W niedzielę, 19 października 2014 r. miał miejsce Światowy Dzień Misyjny, w związku z tym w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu tradycyjnie odbyło się jesienne spotkanie  Przyjaciół  Misji  Oblackich.

Na wspólnej modlitwie tradycyjnie już obecna była  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka czynnie uczestnicząc  w liturgii i wspierając modlitwą  misjonarki  i misjonarzy.

Uroczystej mszy przewodniczył biskup Jan Sobiłło z Ukrainy. Podczas homilii odniósł się do niezwykle ofiarnej działalności misjonarzy oblackich, działalności przywracającej wiarę w człowieka, tak ważnej dla mieszkańców Ukrainy, za których modlili się wszyscy uczestnicy mszy. Słowa biskupa, świadka dramatycznej codzienności ukraińskich chrześcijan, poruszyły serca słuchających i skłoniły do wielu smutnych refleksji nad naturą człowieka.